ДОБРЕДОЈДОВТЕ ВО NOBLIE

МАНИРИТЕ ГО ПРАВААТ ЧОВЕКОТ

Специјално избрани и целосно рачно изработени, NOBLIEПрилагодените ножеви имаат хармоничен стил и визија, што ги прави вистински уметнички дела.  Овие прекрасни предмети се направени еден по еден; нема два исти. Нашите занаетчии користат традиционални методи за обработка и украсување на метал. Вклучуваме вредни материјали во ножевите, зголемувајќи ја нивната естетска и материјална вредност. Нашиот Ножевите се луксузен подарок за успешни мажи. Со нивната благодат и убавина, можете да ги импресионирате вашите пријатели, партнери и други колекционери.

УМЕТНОСТА НА ПРИЛАГОДНО ИЗРАБОТУВАЊЕ НОЖЕВИ

Изработката на секој од нашите рачно изработени ножеви и сечила е процес на уметничка реализација на проектот.
Во зависност од дизајнот, обликот, моделот и декорацијата, потребно е долго време да се произведе прилагоден занаетчиски нож. Започнува со дизајнери, кои ги прават скиците на новиот нож и го измислуваат и развиваат концептот. Потоа, нацрт-дизајнот се доставува на испитување на уметничкиот совет. Кога производителот на ножеви ќе излезе со успешен прототип, тој потоа развива неколку опции за украсување. Длабоката креативност на уметникот раѓа многу зачудувачки уметнички дела.
Висококвалификуван занаетчија работи со метал и дрво за да ги изработи сечилото, држачот и скарата. Кога написот е подготвен, сечилото е полирано и наострено. Сечилата се направени од висококвалитетен нерѓосувачки челик или од челик од Дамаск. Готовиот производ потоа се носи во други работилници и се демонтира во компоненти. Професионалните изработувачи на ножеви, гравери, уметници, полирачи и накитувачи се надгледувани од дизајнерот на прилагодениот нож и ги извршуваат сите украсни и сродни задачи - гравирање на ножеви, никелирање, позлата и финално лакирање.
Слајдер: прилагоден производител на ножеви - фалсификување Дамаск
Слајдер: производител на ножеви по нарачка - изработка на ножеви
Слејдер: прилагоден производител на ножеви - рачно гравирање
Слајдер: производител на ножеви по нарачка - изработка на шамија
Слејдер: продавница за ножеви по нарачка - процес на правење
Слајдер: продавница за ножеви по нарачка - изработка на шалвар за нож
Слајдер: производител на ножеви по нарачка - резба на дрво
Слајдер: производител на ножеви по нарачка - гравирање
Слајдер: ножеви - рачно гравирање
Слајдер: производител на ножеви - процес на рачно гравирање
Слајдер: производител на ножеви по нарачка - правење шајбни
Слајдер: прилагоден производител на ножеви - рачка за нож со нож

ИЗБЕРЕТЕ ГО ВАШИОТ СТИЛ

Прилагодени ножеви Прилагодени ножеви Прилагодени Ками Прилагодени Ками Диркс Диркс колекции колекции Прилагодени мечеви Прилагодени мечеви Луксузен шах Луксузен шах Луксузни подароци Луксузни подароци Додатоци за ножеви Додатоци за ножеви

Истражете ја најголемата продавница за сопствени ножеви во Европа

на Noblie Големиот избор на Knife Shop има многу гламурозни луксузни подароци кои одговараат на најделикатниот вкус. Прилагодени ножеви (вклучувајќи ножеви од Дамаск, ловечки ножеви и многу повеќе), украсени сабји по нарачка, ножеви и мрсули, луксузни шаховски комплети и комплети за табла, врвни рачно изработени стапчиња за пешачење - тука ќе најдете прекрасен подарок за посебна личност во вашиот живот или само уште еден централен дел од восхитувачката колекција или винтиџ ентериер.

– Секцијата Custom Knives содржи над 600 ножеви, сабји, ками и мрсули, од кои секоја е ексклузивно рачно изработено уметничко дело. Нудиме прилагодени ловечки ножеви, ножеви за мозаици од Дамаск, врежани ножеви, ножеви за шприц, џебни ножеви по нарачка и украсени ножеви - секој рачно направен во една копија од стручен лопатар.
– Секцијата Custom Daggers содржи луксузни рачно изработени ками и дамки кои доаѓаат во различни стилови кои потсетуваат на историски настани и епохи.
– Делот за ВИП подароци нуди луксузни шаховски комплети – изработени од порцелан, ретко дрво или килибар, врвни комплети за табла и прилагодени бастуни за одење.
– Делот Custom Sabres содржи богато украсени рачно изработени сабји и мечеви.
– Секцијата Додатоци за ножеви нуди брендирани додатоци, како восочни комплети и обвивки, кои ќе го заштитат вашиот прилагоден нож и ќе го нагласат неговиот врвен стил.

Noblie Продавница за ножеви - најдоброто место за да најдете уникатен подарок

Нашата продавница за сопствени ножеви располага со ексклузивни рачни дела наменети за вистинските познавачи на уметноста кои бараат нешто навистина прекрасно. Ние нудиме стотици навистина уникатни ракотворби, од кои секоја е темелно рачно изработена во еден примерок од искусен занаетчија. Секој од премиум подароците понудени од Noblie е единствено уметничко дело прецизно изработено од искусен мајстор и со уникатен дизајн и прекрасна финиш. Секое од овие уметнички дела е вистински колекционер за вистинските познавачи на уметноста и несомнено ќе биде центар на најпретенциозната колекција.

Истражете го нашиот огромен избор од преку 600 рачно изработени ексклузивни ножеви и други премиум подароци за да го цените раскошот на уникатните ракотворби наменети за вистински мажи со влијание. Можете да нарачате приспособена нарачка или да изберете од артиклите што веќе ги имаме на залиха за најбрзо да ви биде доставен подарокот.

Дали сакате да ја импресионирате вашата сакана со извонреден и незаборавен подарок? Или молам човек од моќ со назнака за статус? Или само да донесете радост на обожавател на винтиџ сувенири? Можете да бидете сигурни дека ќе најдете нешто што вреди да се забележи NoblieПрилагодена продавница за ножеви.

нашиот блог
26.12.2022
Најколекционерските ножеви се направени од занаетчија или познат бренд благодарение на нивните посебни квалитети. Ножевите на преклопување и ножевите со фиксно сечило кои се масовно произведени и направени по нарачка заслужуваат место во колекцијата.
Прочитај
05.12.2021
Собирање ножеви – многу корисна активност за оние кои сакаат ваква колекција. Всушност, постои посебен нож за секој навивач. Многу од нив ја зголемуваат или ја задржуваат својата вредност со текот на годините, претворајќи ги колекционерските ножеви во нешто што може да се пренесе на следната генерација колекционери.
Прочитај
05.01.2023
Дамаск челик е познат тип на челик кој лесно се препознава по водена или брановидна светло-темна метална шема. Познато е дека челикот од Дамаск е направен со техниката на повторено ковачко заварување на плочи кои се разликуваат една од друга по нивниот хемиски состав и следствено по бојата по офорт.
Прочитај
ИМАТЕ ПРАШАЕ?
За какви било информации за производите, нарачката, начинот на плаќање, пратката или какви било други прашања, можете да се потпрете на нашата услуга за клиенти.

    Noblie каталог
    Преземи PDF
    Вратете се на почетокот
    Рејтинг: 4,7 - 48 коментари